مقایسه کولرگازی های اینورتر وی با دی سی اینورتر

مقایسه کولرگازی های اینورتر وی با دی سی اینورتر

مقایسه کولرگازی های اینورتر وی با دی سی اینورتر : قطعا شما نیز مثل همه ی کسانی که قصد خرید کولر گازی را دارند اولین موضوعی که به آن فکر می کنید  مصرف برق دستگاه می باشد. نوع کمپرسور اینورتر تاثیر بسزایی در مصرف برق کولرگازی دارد. با همراه ما باشید تا سیستم های اینورتر وی و دی سی را با هم مقایسه کنیم.

 

تفاوت کولرگازی اینورتر وی و کولرگازی دی سی اینورتر

گاز مبرد R410 a یا R22

گاز R410a در کولرگازی های جدید و کولرگازی های دی سی اینورتر به کار رفته و مصرف انرژی بسیار پایینی  دارد . کولرهایی که در آن ها از گاز مبرد R410a استفاده شده بیشتر برای مناطق معتدل و نیمه گرمسیری مناسب می باشند. در مقابل کولرهای اینورتر وی که از گاز مبرد R22 استفاده می کنند – یکی از قدیمی ترین نوع گاز – مصرف انرژی بسیار بالایی دارند.معمولا از این گاز ها بیشتر در کولرهایی که دارای موتور سنگینی بوده و یا کولرهایی که در مناطق گرمسیری به کار می روند ، استفاده می شود. همچنین ممکن است این گاز در کولرگازی های موتورسبک روتاری نیز به کار برود.

استفاده از بُرد الکترونیکی دی سی اینورتر یا خازن اینورتر

سیستم الکتروموتورها  در کولرگازی های دی سی اینورتر به وسیله ی جریان برق دی سی کار می کنند. به علاوه این الکتروموتورها از مغناطیس دائمی جایگزین آهنربای القایی استفاده کرده اند که دارای مصرف برق پایینی می باشد. در این سیستم ها به دلیل وجود جریان برق دی سی دیگر نیازی به راه اندازی سیستم نیست زیرا کمپرسور و الکتروموتور کولر کم کم شروع به کار خواهند کرد و با گذشت زمان به آرامی  توان و دور آن بالا می رود.

سرعت سیستم هایی که دارای برق دی سی هستند و البته قدرت دور کمپرسور را نیز باید تحت کنترل قرار داد. بنابراین برای اینکه تولید سرما افزایش یابد دیگر نیازی به توان بالای کمپرسور نمی باشد زیرا کمپرسور با توان پایین و کاهش مصرف برق نیز به خوبی وظایف خود را پیش خواهد برد.

مقایسه کولرگازی های اینورتر وی با دی سی اینورتر

کیت های به کار رفته در کولرگازی در قسمت بالایی کمپرسور قرار دارند. ضمنا کسانی که قصد خرید این کولرها را دارند می توانند برای اطمینان داشتن از اینورتر دی سی، بالای کمپرسور را باز کرده و بُرد دی سی را مشاهده کنند و یا هنگام نصب یا سرویس کولر از متخصص نصاب کولر خواهش کنند تا میزان مصرف برق کولر را با استفاده از آمپر سنج کنترل کند تا مصرف برق کولرگازی شما کاهش پیدا کند.

کولرگازی های اینورتر وی دارای بُرد الکترونیکی اینورتر نیستند و خازن اینورتر جایگزین این بُرد شده است که این خازن نیز مصرف برق سیستم را کاهش می دهد. میزان مصرف برق در کولرگازی های دی سی اینورتر نسبت به کولرگازی های اینورتر وی نیز پایین تر بوده و سیستم دی سی اینورتر کم مصرف تر خواهد بود.

مشخصات وجه تمایز بین سیستم های دی سی اینورتر و اینورتر وی

  • مشاهده ی بُرد دی سی اینورتر در قسمت بالایی کمپرسور
  • کنترل میزان مصرف برق پایین در مقایسه با اینورتر وی
  • نوع گاز به کار رفته در کولرگازی اینورتر دی سی R410a با کولرگازی اینورتر ویR22

درپایان امیدواریم که این مقاله ” مقایسه کولرگازی های اینورتر وی با دی سی اینورتر ” برای شما کاربران گرامی مفید و موثر واقع شده باشد. شما می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات بیان کنید ، همچنین اگر قصد خرید کولرگازی از بانه را دارید می توانید با بررسی قیمت کولرگازی بانه و یا تماس با کارشناسان فروش ما خرید خود را به راحتی انجام دهید.

مقایسه کولرگازی های اینورتر وی با دی سی اینورتر

نویسنده:zare

دسته‌بندی:مقالات آموزشی

تاریخ : دی ۲۹, ۱۳۹۶

مقایسه کولرگازی های اینورتر وی با دی سی اینورتر
4 (80%) 13 votes

اطلاعات تماس